Обговорювали лібералізацію податкового кодексу

Дата публикации: 05.04.2017 7:58:29

"Зростання економики можливо лише за умови розвитку малого та середнього бізнесу" - підкреслив президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе у своєї вступній промові під час обговорення нового лідерального податкового кодексу в Одесі. Кодекс був розроблений за ініціативи Асоціації; поточна редакція врахувує зауваження фахівців і платників податків, зібрані під час круглих столів, проведених в 17-и областях країни протягом півроку.Основою успішності "податкового договору", що визначає стосунки між платниками і державою, є критерій соціальної справедливості - збалансованість потреб бізнесу для розвитку та потреб держави для виконання своїх зобов'язань.Так, на користь бізнесу пропонується поступове зменшення фонду зарплатні за рахунок зменшення соціальних внесків з боку роботодавця (до 0% в 2020 році) та часткове перенесення податкового навантаження на дохідну частину працівника (до 20% в 2020 році), що повинно сприяти прозорій зарплатні та зростанню зайнятості у приватному секторі.

На користь держави пропонується уніфікація спрощенної системи оподаткування та трансформація податку на прибуток підприємств у податок на виведений капітал з метою запобігання виведення коштів резидентів за межі національної юрисдикції (в оффшори) та заохочення іноземних інвестицій в економіку держави.

Грігол Катамадзе закликав захистити місцеву виноробну галузь, для чого припинити практику підвищення акцизів, яка не має нічого спільного з наповненням бюджету, а лише зменшує приватне виробництво та заганяє малих виробників в тінь.

Жваве обоворення новового кодексу відбулось в комфортабельному конференц-залі отелю "Біла Акація". У заході прийняло участь керівництво обласного управління Державної фіскальної служби, Спеціалізованої інспекції по роботі з великими платниками податків, Держаудиту, представники мерії, громадського суспільства, а також ЗМІ, фахівці, бізнесмени і підприємці.

Фото галерея >>

"К людям надо помягче, а к бизнесу — полиберальнее", ВЕЧЕРНЯЯ ОДЕССА №40 (10450) // 11 апреля 2017 г.